Marketing – Co to jest i co może dać Twojej firmie?

Co to jest marketing? Według AMA (Amerykańskiego Stowarzyszenia Marketingu) marketing to działania, zespół instytucji i procesów służących tworzeniu, komunikowaniu, dostarczaniu i wymianie produktów, które mają wartość dla klientów, partnerów i społeczeństwa.

Co to tak naprawdę oznacza w praktyce dla Twojej firmy?

Marketing to cały zespół działań, które mają pomóc zaspokoić potrzeby  Klientów, przynosząc równocześnie zysk dla firmy.

Działania marketingowe są bardzo ważne zarówno w dużej, jak i w małej firmie. Rozpoczynają się od stworzenia nazwy firmy, logotypu, poprzez całą identyfikację wizualną firmy, a kończąc na kampaniach i projektach reklamowych.

Nie ważne czy jesteś właścicielem dużej czy małej firmy. Każda firma, aby stworzyć profesjonalny wizerunek potrzebuje przemyślanych działań marketingowych. Kluczowe jest  aby potencjalny Klient zobaczył   poważnego, profesjonalnego partnera biznesowego.

Wiele działań w firmach, będących częścią marketingu, prowadzonych jest przez różne działy i bardzo często w zupełnie niespójny sposób. Ktoś inny odpowiada za produkty w firmie, ktoś inny za komunikację do Klienta, a jeszcze inna osoba za prowadzenie np. strony internetowej. W rezultacie komunikaty wychodzące do Klientów są niespójne. Nie zawsze wyglądają profesjonalnie np. nie ma zachowanej jednej kolorystyki czy ogólnej wizualizacji.

W obecnej rzeczywistości, gdzie konkurencja jest bardzo silna, niezmiernie ważne jest, aby całość działań firmy spinana była przez dział marketingu, bądź zewnętrzną agencję marketingową, które dbają aby całość komunikacji z Klientem  była spójna i pokazywała Twoją firmę jako solidnego, mocnego partnera.

Co daje współpraca z profesjonalnym  marketingowcem?

Twoja  firma może zyskać cały pakiet materiałów począwszy od logotypu, poprzez całą komunikację wizualną. A co to oznacza? Stworzymy dla Państwa logo oraz wizualizacje i hasła nawiązujące do charakteru działalności firmy. Jako kolejny krok możemy dostarczyć wizytówki, papier firmowy, szablon maila z firmową stopką oraz szablon prezentacji handlowej. Taki podstawowy pakiet sprawia, że Państwa firma zyskuje przy pierwszym spotkaniu profesjonalny wizerunek, a to dopiero początek. Stworzenie materiałów reklamowych tj. katalogu czy broszury, strony internetowej, czy też profilu w mediach społecznościowych takich jak Facebook, to również możliwości jakie daje współpraca z  naszą agencja marketingową.

Jeśli są Państwo zainteresowani stworzeniem profesjonalnego wizerunku firmy zapraszamy do kontaktu. Pomożemy wybrać odpowiednie działania dla Państwa firmy.

Dodaj komentarz